Přeskočit na obsah

 • Novinky
 • Titulky
 • O seriálu
 • Zábava
 • Ke stažení
 • Odkazy
 • Kniha návštěv

 • 

  30 Rock na TV Prima

  27.9.2008, 21:12

  Server iDnes před pár dny informoval o tom, že TV Prima koupila vysílací práva několika seriálů. Jedním z nich je i náš oblíbený 30 Rock. Důvod k oslavě? Podle mě ani ne. Seriál, jehož humor je z velké části založen na odkazech na americkou popkulturu, nemá moc velkou šanci u českého diváctva uspět. Druhá věc je dabing. Sice svitla naděje, že se na něm budu nějakým způsobem podílet, ale stejně to pořád prostě bude dabing.

  Prima může 30 Rock vysílat v prime time, ale stejně si nenajde dostatek diváků. Netěší mě to, ale podle mě to dopadne tak, že ho budou vysílat někdy v noci nebo třeba dopoledne. Není to prostě seriál pro masy. Narozdíl třeba od Scrubs, který se jeví jako mnohem logičtější volba, neboť je mnohem přístupnější běžnému českému publiku. Ale to už sem nepatří. Jsem zvědav jak to všechno dopadne a velice rád se budu ve zmíněných věcech mýlit. Když už nic jiného, tak to aspoň přivede nějaké lidi sem na web :)

  Co si o tom myslíte vy jako fanoušci? Má 30 Rock šanci na české televizi uspět? Je možné ho rozumně nadabovat? Jaké dabéry byste si pro jednotlivé postavy představovali? Pod jakým názvem byste seriál vysílali?


  Komentáře

  1. shishka

  29.9.2008, 0:16

  Název? Třeba Barandov :-D aby to odpovídalo logice názvu 30rock :-D

  2. shishka

  29.9.2008, 0:17

  ale taky si myslím, že nemá moc šancí na úspěch., Prostě koupí seriál, co posbírá nejvíc cen a ani se na něj nepodívají.... To už měli koupit spíš Office, který na tom s cenami taky není zle a čechům by byl díky prstředí daleko bližší..

  3. Zasinka

  2.10.2008, 15:15

  Tento skvělý seriál na českých obrazovkách je dle mého názoru naprostý nesmyls. Jak už bylo řečeno, je plný odkazů na současné dění v Americe i na postavy běžnému českému diváku neznámé. A i kdybych pominula toto všechno, tak je tu ten největší "problém", a to je dabing. Nedokážu si naprosto představit, jak někdo dabuje Traycyho :-) No uvidíme.....

  4. Macko

  10.10.2008, 19:57

  to Zasinka: to bude neco jako dabing Willa Smithe z Fresh Prince, no ja se z toho po... :D

  5. Mississippi

  26.10.2008, 10:46

  Taky myslím, že moc úspěšné to tu nebude. Dovedu si představit zklamání diváků, kteří o seriálu slyšeli nebo četli samé skvělé věci, a tak si natěšení pustí primu a ...nic. Nejenže dabing je katastrofa sama o sobě, ale většina narážek na americkou politiku a prostředí absolutně nemá český ekvilalent. A pokud se budou seriál snažit až moc počeštit, bude to působit naprosto uměle.
  Když už by seriál měl běžet v ČR, tak maximálně na ČT2 s českými tiulky...

  6. Nia

  21.11.2008, 7:57

  Naprostý souhlas, na Primu se tenhle seriál vůbec nehodí... A jestli ho opravdu nadabují, tak se klidně vsadím, že jednu postavu bude dabovat Petr Rychlý (zřejmě Tracyho) a to bude síla:D

  7. fstibo

  29.12.2008, 23:24

  Jenže zapomínáme, že Prima rozjíždí svůj druhý kanál, takže možná se to bude vysílat tam. Takže možná právě tam si seriál nějaké ty fanoušjky získá. A možná že by tam dostal čas i v nějakém rozumném čase...


  Přidat komentář


  Zpět na novinky