Přeskočit na obsah

 • Novinky
 • Titulky
 • O seriálu
 • Zábava
 • Ke stažení
 • Odkazy
 • Kniha návštěv

 • 

  Nový příspěvek

  Kniha návštěv


  17.2.2010, 5:21

  scr00chy 

  Petr29.s: Já se ptal na chyby na v překladu, počešťování některých reálií nepovažuju za překladovou chybu. To je prostě jen jeden ze způsobů, jakým se s nimi dá při překladu vypořádat. Někomu se těnhle přístup nezamlouvá, mnohým nevadí, další ho upřednostňují. Používá se i v profesionálních překladech. Ale to už se to tu řešilo stokrát, nehodlám do toho znova zabředávat.

  Honza: To si děláš legraci, že jo? Tohle jsou podle tebe ty hrozně megatragický chyby, o kterých jsi se tady rozpravoval?

  Nevím proč, ale evidentně máš za to, že věta nepřeložená slovo od slova = tragický překlad. To, co jsi mi na těch pár příkladech vytkl, jsou věci, kdy jsem větu zjednodušil z důvodu zkrácení řádku, aby se titulek lépe četl a zněl "česky", nebo to prostě zobecnil, abych nemusel psát 'okrasné okvětní lístky', když jsem nevěděl lepší český výraz pro potpourri (jestli vůbec nějaký je).

  Jestli si myslíš, že v případech 2-4 došlo k zabití vtipu či změně významu, tak jsi asi na hlavu.

  A to co vytýkáš v příkladu 1 snad ani nemyslíš vážně. Liz je nespokojená, protože ještě nejedla a tak má hlad. Nevidím rozdíl mezi 'nejedla jsem' a 'mám hlad'.

  Jestli hodláš zpochybňovat můj překlad, snaž se příště víc.

  Netvrdím, že chyby nedělám. Určitě se jich v každý epizodě pár najde, ale věřím, že nikdy nic úplně katastrofickýho, kvůli čemu bys měl celý překlad shazovat.

  Chápu, že tobě se nelíbí můj přístup k překladu reálií, ale buď se s tím smiř, nebo na to koukej bez titulků. Nemusíš je tady kvůli tomu hanit.

  A jestli si opravdu myslíš, že ten překlad celkově je hrůza hrůzoucí (a nejde ti jen o ty reálie), tak se možná občas zkus podívat na titulky k jinejm seriálům a třeba ti to otevře oči.

  16.2.2010, 23:13

  Honza E-mail

  to scr00chy: Jasne par prikladu za vsechny.

  1,en: I'm in connecticut, i haven't eaten, and i'm

  stressed about an "away toilet" situation.

  cz: Jsem v Connecticutu, mám hlad

  a nejspíš budu muset použít cizí záchod.

  2,en:Is this potpourri or chips?

  cz:To je na ozdobu nebo k jídlu?

  3,en:These are not chips.

  cz:To není k jídlu.

  4,en:I asked him about you after i saw your photo

  in the style section of thenew york times.

  cz:Požádal jsem ho o to, když jsem viděl

  tvou fotku v New York Times.

  ------------

  Add 1 - Nechapu proc by melo byt "i haven't eaten" (nejedla jsem) byt prelozeno jako mam hlad.

  Add 2 - potpourri jsou kvetni listky a chips bramburky - Tedy parafraze na stejne vypadajici veci a s toho vyplivajici vtip.

  Add 3 - dokonceni vtipu opet jednoduse To nejsou bramburky.

  Add 4 - Opet vynechana hlavni zapletka vtipu a to style section, ktera se vaze k obrazu.

  A tohle je z prvnich 2 minut! Ve stejnym duchu jsou vsechny titulky co jsem zatim videl (S1, S2 a S3 do 7)

  16.2.2010, 19:47

  Petr29.s 

  například jsi z George Michaela udělal Martina Kociána z Luneticu nebo z Oprah - Halinu Pawlowskou a pak tam bylo pár Karlů Gottů, ale za koho jsi je prohodil si momentálně nemůžu vzpomenout. Pak si ještě vzpomínám že hned v prvním díle jsi udělal z Burger Kinga - McDonalda což je sice taky fast food kde dělají Hambáče ale rozdíl je dost velkej.

  Neber mě za nevděčníka já patřím k těm co jsou za titulky fakt vděčnej páč jsem si je párkrát vyzkoušel udělat a tudíž vím co to je za ojeb. Je to mraky práce a navíc zn daného filmu či seriálu vůbec nic nemáš (některé dialogy jsem si musel pustit několikrát).

  Já si naopak myslím že Anglicky umíš a to zřejmě dost dobře jenom si to vždycky zazdil nějakou tou Vondráčkovou nebo Gottem.

  Jestli chceš tak můžu najít přesně v kterých dílech včetně časů.

  16.2.2010, 17:37

  ca699546 

  Nenechte se odradit pár rýpaly, děláte dobrou práci. Ono je snadné jen kritizovat bez toho aniž by člověk reálně něčím přispěl.

  14.2.2010, 18:11

  scr00chy 

  Honza: Jak počešťování reálií souvisí se znalostí anglického jazyka? A jestli je překlad prvních dvou sérií "tragický" a "o 100% horší", tak bych poprosil o uvedení konrétních příkladů. Mluvit takhle naprázdno je trochu zbabělý.

  14.2.2010, 15:46

  Honza E-mail

  To scr00chy: Pokud si myslis, ze umis dobre anglicky, pak nezbyva nez te litovat. Nevim co je to dneska za modu nahrazovat jmena a udalosti v zahranicnich filmech/serialech ceskymi radoby udalostmi. Uz vidim jak si dva amici povidaji o Gottovi a Vondrackovi. A uprimne prvni 2 serie jsou prelozeny tragicky. Pokud jsi to delal s odposlechu pak by se to dalo uznat jako uchazejici vykon, ale pokud z anglickych titulek, pak je to zalostny.

  14.2.2010, 15:31

  scr00chy 

  Je to tak. Já totiž vůbec neumím anglicky.

  14.2.2010, 6:02

  Petr29.s 

  to Honza:

  Neměl by jsi to takhle škatulkovat. Od té doby co dělá titulky Bagderi tak je to o 100% lepší

  12.2.2010, 23:42

  Honza E-mail

  Taky musim vyjadrit svuj nazor na preklad a musim rici, ze je tragickej. Nejprv jsem si myslel, ze jde o par preklepu, ale to se posleze ukazalo jako omyl. Nejenze autor v narazkach na americke seriali/postavy atd. uziva nesmyslne ceska jmena a udalosti, ale navic jeste ani neumi poradne anglicky. Fakt hruza. Uz dlouho jsem nevidel takhle spatny titulky k serialu.

  12.2.2010, 16:37

  Petr29.s 

  Ponechme stranou hlasy jednotlivích dabérů. Já naopak musím pochválit kvalitní překlad. Já jsem celkem spokojenej. Myslím že se budu koukat 8)

  12.2.2010, 16:01

  martin E-mailWeb

  Pokud chcete sledovat 30 Rock online s českým dabingem tak můžete zde: http://30-rock-studio-online.info už je tam první díl :)

  11.2.2010, 22:09

  Mike 

  Už si sem delší dobu chodím pro titulky (velmi kvalitní), tak jsem jenom chtěl poděkovat! :)

  Kdo jste neslyšeli dabing na Coolu, tak to radši nezkoušejte, tady Tom má úplnou pravdu (vydržel jsem celej díl, ale chtělo to sebezapření). Jedinej Jack mi přišel poměrně dobře zvládnutej a Rybová se dala jakžtakž přežít (ale to asi jenom díky zvyku z Ally McBeal). Slavíková se fakt k Liz nehodí vůbec a dokonce mi poprvý v životě nesedl ani Táborský, kterýho jinak považuju za geniálního dabéra. Prostě Cool má další z už docela dlouhé řady zářezů na pažbě... :D

  « Předchozí11/34Další »